• The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Angèle

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Him

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Lost Illusions

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★★

  • France

    ★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • Hold Me Tight

    ★★½

  • A Tale of Love and Desire

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Olga

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Animal

    ★★★★½

  • Everything Went Fine

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Ride or Die

    ★½

  • Madame Claude

    ★★★

  • Black Box

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Drift Away

    ★★★

  • Eiffel

    ★★★

  • Girl in the Basement

  • Les Tuche 4

    ★★★

  • Dr. Bird's Advice for Sad Poets

    ★★★½

  • A Teacher

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I Told Sunset About You

    ★★★

  • Rebecca

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Aline

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Supernova

    ★★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Lovers

    ★★★

  • Beasts

    ★★½

  • Slalom

    ★★★★

  • Given

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★½

  • Summer of 85

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★

  • Extracurricular

    ★★★½

  • Query

    ★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Night Shift

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Followers

    ★½

  • Delete History

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½