clara has logged 200 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Angèle

Angèle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Stranger by the Shore

The Stranger by the Shore

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Les Tuche 4

Les Tuche 4

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Animal

Animal

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
Edit this entry  
12
Daddy

Daddy

2019
×
Edit this entry  
11
Tell Me

Tell Me

1980
×
Edit this entry  
06
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Olga

Olga

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lovers

Lovers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drift Away

Drift Away

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aline

Aline

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Him

Him

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Moment in the Reeds

A Moment in the Reeds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seashore

Seashore

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Given

Given

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Given

Given

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ida

Ida

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eiffel

Eiffel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Everything Went Fine

Everything Went Fine

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pariah

Pariah

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry