Sort by

<Todd> has logged 82 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To Hell and Back: The Kane Hodder Story

To Hell and Back: The Kane Hodder Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ne Zha

Ne Zha

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Sweet Hell

Home Sweet Hell

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Body Snatcher

The Body Snatcher

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Stendhal Syndrome

The Stendhal Syndrome

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Initiation

The Initiation

1984
×
★½
Read the review Edit this entry