Sort by

<Todd> has logged 92 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rambo

Rambo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Family

Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Tuxedo

The Tuxedo

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Zookeeper

Zookeeper

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Cedar Rapids

Cedar Rapids

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Over It

Get Over It

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry