Sort by

{Todd} has logged 134 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Boyka: Undisputed IV

Boyka: Undisputed IV

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Undisputed III: Redemption

Undisputed III: Redemption

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Undisputed II: Last Man Standing

Undisputed II: Last Man Standing

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Undisputed

Undisputed

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Dr. Jack

Dr. Jack

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Samurai Champloo

Samurai Champloo

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Never Weaken

Never Weaken

1921
×
Edit this entry  
25
Two-Gun Gussie

Two-Gun Gussie

1918
×
Edit this entry  
25
An Eastern Westerner

An Eastern Westerner

1920
×
Edit this entry  
25
For Heaven's Sake

For Heaven's Sake

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Why Worry?

Why Worry?

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Grandma's Boy

Grandma's Boy

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Girl Shy

Girl Shy

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Replicant

Replicant

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Girltrash: All Night Long

Girltrash: All Night Long

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
John Carter

John Carter

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Speedy

Speedy

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kid Brother

The Kid Brother

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Freshman

The Freshman

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Read the review Edit this entry  
19
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Faust

Faust

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry