Sort by

Shark boy has logged 39 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Downfall: The Case Against Boeing

Downfall: The Case Against Boeing

2022
×
Edit this entry  
20
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Return to Never Land

Return to Never Land

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★½
Read the review Edit this entry