• Machete Kills Again... in Space

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Old Guard

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Fingerpori

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • Make Me a Sandwich

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Mary

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Dirt

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • The Hole in the Ground

    ★★★

  • Bumblebee

  • Mortal Engines

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • The Girl in the Spider's Web

  • Father

    ★★

  • Venom

    ★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Predator

  • The Nun

    ★★★

  • Tau

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Heavy Trip

    ★★★½

  • Varasto 2

  • Hereditary

  • Mandy

  • Winning Ticket

  • 95

  • Bright

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Linnan juhlat

  • Polaroid

    ★★

  • Unknown Soldier

    ★★★★

  • Jigsaw

  • Justice League

  • The Babysitter

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

  • The Snowman

    ★½

  • Killing Gunther

  • Kingsman: The Golden Circle

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Euthanizer

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Leatherface

  • Lapland Odyssey 3