Jukkaceella has logged 63 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Magnificent Bodyguards

Magnificent Bodyguards

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★½
Edit this entry  
07
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Killer Meteors

The Killer Meteors

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Bird on a Wire

Bird on a Wire

1990
×
★★★
Edit this entry  
30
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
Speedy Gonzales - The son of about seven brothers

Speedy Gonzales - The son of about seven brothers

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Polaroid

Polaroid

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Blade

Blade

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Pink Panther Strikes Again

The Pink Panther Strikes Again

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Father

Father

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★
Edit this entry  
15
Knowing

Knowing

2009
×
★★½
Edit this entry  
15
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Edit this entry  
11
American Ninja 4: The Annihilation

American Ninja 4: The Annihilation

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
American Ninja 3: Blood Hunt

American Ninja 3: Blood Hunt

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Beauty and the Bastard

Beauty and the Bastard

2005
×
★★½
Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
To Kill with Intrigue

To Kill with Intrigue

1977
×
★★★
Edit this entry  
29
Pohjan tähteet

Pohjan tähteet

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Make Me a Sandwich

Make Me a Sandwich

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fanatics

Fanatics

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

1967
×
½
Read the review Edit this entry  
23
American Ninja 2: The Confrontation

American Ninja 2: The Confrontation

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fantasy

Fantasy

2016
×
Edit this entry  
21
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tup-akka-lakko

Tup-akka-lakko

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Critters

Critters

1986
×
★★★
Edit this entry  
17
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Sawney: Flesh of Man

Sawney: Flesh of Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Ninja

American Ninja

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Read the review Edit this entry