• Oppenheimer

    ★★★★★

  • Love & Gelato

    ½

  • Conversations with Friends

    ★★★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Choose or Die

    ½

  • Morbius

    ½

  • Deep Water

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • The In Between

    ½

  • Tall Girl 2

    ½

  • Death on the Nile

    ½

  • Through My Window

    ½

  • Fresh

    ★★★★★

  • Brazen

    ½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

  • The Unforgivable

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Hypnotic

    ★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Forever Out of My League

    ½

  • There's Someone Inside Your House

    ½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Intrusion

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Still Out of My League

  • Prey

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★

  • Black Island

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Old

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • All of This Unreal Time

    ★★★★★