Sort by

júlia has logged 331 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Still Out of My League

Still Out of My League

2021
×
Edit this entry  
19
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Island

Black Island

2021
×
½
Edit this entry  
14
Prey

Prey

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Intrusion

Intrusion

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hostiles

Hostiles

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Gone

Gone

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The King

The King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Reflexões de um Liquidificador

Reflexões de um Liquidificador

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
26
A Tale of Springtime

A Tale of Springtime

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry