Sort by

júlia has logged 52 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Here Are the Young Men

Here Are the Young Men

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Horizon Line

Horizon Line

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Time

Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Older Normal People

Older Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moxie

Moxie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lennon or McCartney

Lennon or McCartney

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Os Parças 2

Os Parças 2

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vicious

Vicious

2019
×
½
Edit this entry  
09
Amor de Mãe

Amor de Mãe

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Edit this entry  
07
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Greta

Greta

2018
×
Edit this entry  
06
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In a Relationship

In a Relationship

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
04
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry