Sort by

júlia has logged 28 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Elena

Elena

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cordelia

Cordelia

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Awake

Awake

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Watchmen

Watchmen

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Unholy

The Unholy

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry