Sort by

Rhys has logged 17 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bean

Bean

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
23
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Insignificance

Insignificance

1985
×
★★½
Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Haze

Haze

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★
Edit this entry  
02
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry