• Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Sylvie's Love

  • Gremlins

    ★★★

  • The Santa Clause

    ★★★★

  • Jingle All the Way

    ★½

  • The Holiday

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Christmas with the Kranks

    ★★★