Sort by

jules✌︎︎🔪 has logged 17 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lolita

Lolita

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Edit this entry  
23
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry