• Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★

  • Guillermo Vilas: Settling the Score

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • The Crimes That Bind

  • Host

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Stranger

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Heist of the Century

    ★★★½

  • 1917

    ★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Maradona in Mexico

    ★★½

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • The Two Popes

    ★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Dirt

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Salt

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • El Angel

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★½

  • Justice League

  • Coco

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★★

  • It

    ★★★½

  • Sinfonía para Ana

    ★★★★

  • The Defiant Ones

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • The Making of 'Split'

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • The Bar

    ★★★★

  • Casting JonBenet

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Split

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★