Sort by

Julian Nunez has logged 484 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Edit this entry  
30
Avengement

Avengement

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Libeled Lady

Libeled Lady

1936
×
★★★
Edit this entry  
15
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
12
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Edit this entry  
10
Out of Time

Out of Time

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★
Edit this entry  
08
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shocker

Shocker

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Baby

The Baby

1973
×
★★★
Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★★
Edit this entry  
15
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★
Edit this entry  
15
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★
Edit this entry  
13
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★
Edit this entry  
06
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★
Edit this entry