Julian Nunez has logged 422 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Blackout

The Blackout

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
★★
Edit this entry  
28
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Prom Night

Prom Night

2008
×
Edit this entry  
23
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★★
Edit this entry  
22
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★
Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
Read prior review Edit this entry  
20
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cursed

Cursed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Edit this entry  
18
Porno

Porno

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★
Edit this entry  
13
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
09
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
08
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
On Dangerous Ground

On Dangerous Ground

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★
Edit this entry  
02
Marnie

Marnie

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★
Edit this entry  
29
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shivers

Shivers

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Edit this entry