• Choose or Die

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Hypnotic

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

  • Jacuzzi

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★★½

  • Rogue Hostage

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • Censor

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Soul of the City

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Artemis Fowl

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Out

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

  • 2 Dollars

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Minari

    ★★★★★