• This Is Paris

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • #Alive

    ★★½

  • The Half of It

    ★★

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Dracula

    ★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • The First Temptation of Christ

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★

  • Earthquake Bird

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Domain

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Otherhood

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Frankie

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Aladdin

    ★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Who You Think I Am

    ★★★½

  • 37 Seconds

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★

  • Wounds

    ★½

  • The Lodge

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★

  • Fyre

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★½

  • Nothing to Hide

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • High Life

    ★★★★★