Sort by

dionizia has logged 75 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Call

The Call

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
A New York Christmas Wedding

A New York Christmas Wedding

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Edit this entry  
14
A Call to Spy

A Call to Spy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Kisser

Good Kisser

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Seriously Single

Seriously Single

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beloved

Beloved

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
Summerland

Summerland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The I-Land

The I-Land

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Desperados

Desperados

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★
Edit this entry