• Don't Look Up

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ½

  • Adrienne

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Untold: Breaking Point

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★

  • Vacation Friends

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

  • Benedetta

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★½

  • kid 90

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • The Little Things

  • Tiger

  • What Lies Below

    ½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★★

  • The Undoing

    ★★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Baby God

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Queen of Paradis

    ★★★★½

  • Maria Bamford: Weakness Is the Brand

    ★★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Jasper Mall

    ★★★★

  • The Go-Go's

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Who Killed Little Gregory?

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Where In The Hell Is The Lavender House: The Longmont Potion Castle Story

    ★★

  • The Mandela Effect

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • Buzz

  • Butt Boy

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Country Music

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out