Sort by
  • O Canto das Amapolas

  • Hunger

    ★★

  • Visita, Presidente

    ★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★

  • Luckiest Girl Alive

  • All Quiet on the Western Front

  • The Menu

  • Glass Onion

    ★★½

  • Don't Worry Darling

  • Athena

  • The Wonder

  • I Came By

  • The Gray Man

    ★★

  • Persuasion

    ★½

  • Spiderhead

    ★★★½

  • Irma Vep

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

  • The Batman

    ★★★½

  • Mutirão - O Filme

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Gracinha

    ★★

  • How to Breathe Out of Water

  • Forrando a Vastidão

  • House of Gucci

    ★★½

  • Operation Mincemeat

  • Rotten Boy

  • Abduction

    ★★★★

  • Parenthesis

  • The Sunset

  • Tereza Joséfa de Jesus

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Hand of God

  • Parallel Mothers

    ★½

  • Lacrimosa

    ★★½

  • A represa é o meu quintal

  • Old

    ★★★★½

  • France

  • Titane

    ★★★

  • Zero Fucks Given

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Acesso

  • Benedetta

    ★★★½

  • O Tempo Dilatou

  • A Sentença

    ★★½

  • Uma invenção sem futuro

    ★★★

  • Inspirações

    ★★★½

  • No Man of God

  • Cruella

    ★★

  • Aguado

    ★★★

  • Oxygen

  • Último Gás

    ★★★

  • Vendo Boto

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • In The Darkness

    ½

  • O Ciclope

    ★★½

  • O Karaokê de Isadora

    ★★

  • Menina Veneno

    ★★

  • A Escola é Nossa!

  • Missão Berço Esplêndido

  • Beehive

  • Valdira

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • La Ramada

  • Alágbedé

  • Serrão

  • Fôlego Vivo

    ★★★½