• The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Nimic

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Chicuarotes

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • Monos

    ★★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Apostle

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • El Pepe, A Supreme Life

    ★★★★

  • Roma

  • My Masterpiece

    ★★★½

  • Solo

    ★★½

  • Right Here Right Now

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • MILF

    ½

  • The Laws of Thermodynamics

    ★½

  • Prospect

    ★★★½

  • The Heiresses

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Time Share

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Cuba and the Cameraman

  • mother!

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Okja

  • The Girl from the Song

  • Life

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Chavela

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Chasing Coral

    ★★★★

  • Tales of an Immoral Couple

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Split

  • The Invisible Guest

    ★★★½

  • Snowden

    ★★★

  • Buster's Mal Heart

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • War Dogs

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★★★

  • American Honey

    ★★★★½

  • The Nice Guys

  • Raw

    ★★★★

  • Hush

    ★★½