RSS feed for JulianStark
  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Seventh Annual 'On Cinema' Oscar Special

  • Goldman v Silverman

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • 1917

    ★★★½

  • Duck Duck

  • The Irishman: In Conversation

  • Mrs. Fletcher

  • Watchmen

  • The Irishman

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

  • Between Two Ferns: The Movie

  • 3 from Hell

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • In Sound, We Live Forever

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

  • A Florida Melancholy

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Avengement

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Chernobyl

  • Adman

  • Never Grow Old

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★

  • Pig Hag

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Villains

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Light of My Life

  • Fighting with My Family

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Night Comes for Us

  • Maniac

  • Babs

  • Green Book

    ★★★★

  • Her Smell

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★½

  • Widows

    ★★★

  • At Eternity's Gate

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • The Favourite