Julian Towers has logged 18 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Demons

Demons

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anguish

Anguish

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★½
Edit this entry  
16
Secret Honor

Secret Honor

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
One-Eyed Jacks

One-Eyed Jacks

1961
×
Read the review Edit this entry  
14
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tower

Tower

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Nixon

Nixon

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Honey

American Honey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry