julia has logged 211 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Donovan's Brain

Donovan's Brain

1953
×
★★
Edit this entry  
24
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★
Edit this entry  
22
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
Edit this entry  
16
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★
Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Garfield

Garfield

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
Crazy

Crazy

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
06
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Chelsea Handler: Evolution

Chelsea Handler: Evolution

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
Cars

Cars

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
31
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Seeing Allred

Seeing Allred

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★
Read the review Edit this entry