julia has logged 18 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Host

Host

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
First Cow

First Cow

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Julia's Eyes

Julia's Eyes

2010
×
★★
Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry