RSS feed for juliazim
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★½
Edit this entry  
07
Saw V

Saw V

2008
×
Edit this entry  
06
Saw IV

Saw IV

2007
×
Edit this entry  
06
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Saw III

Saw III

2006
×
½
Edit this entry  
05
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Edit this entry  
04
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
Edit this entry  
29
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Cheer

Cheer

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Secret

The Secret

2006
×
Edit this entry  
15
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Torre das Donzelas

Torre das Donzelas

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
14
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry