• Super Mario Bros.

  • Moonshot

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • Encanto

    ★★★½

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

  • Maid

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Lead Me Home

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Vivo

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ½

  • Nevertheless,

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Seaspiracy

  • The Fallout

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★★★

  • Happiest Season

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • SING

  • Mulan

    ½

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Lion King

    ½

  • Vinland Saga

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

    ½

  • Yesterday

    ★★★