Jack has logged 60 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★
Edit this entry  
31
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Edit this entry  
28
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★★
Edit this entry  
28
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★
Edit this entry  
26
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Edit this entry  
24
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hope

Hope

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Edit this entry  
20
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Edit this entry  
18
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Girl

Girl

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry