Sort by

Jack has logged 416 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Climb

The Climb

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Edit this entry  
28
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Edit this entry  
08
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Supernova

Supernova

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Third Day

The Third Day

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry