Sort by

Jack has logged 298 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Azor

Azor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
France

France

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Procession

Procession

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mass

Mass

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Fire Within

The Fire Within

1963
×
★★★★
Edit this entry  
22
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Belle

Belle

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry