Julien has logged 27 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mule

The Mule

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Arizona

Arizona

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Colette

Colette

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Western

Western

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zama

Zama

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wife

The Wife

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Cam

Cam

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry