Julien has logged 24 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Cottage on Dartmoor

A Cottage on Dartmoor

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Foolish Wives

Foolish Wives

1922
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★½
Edit this entry  
13
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Transit

Transit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Adam

Adam

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Judy

Judy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Abominable

Abominable

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry