RSS feed for Julieta A.
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Imágenes paganas

Imágenes paganas

2013
×
Edit this entry  
24
Ready to Mingle

Ready to Mingle

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Whisky

Whisky

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
21
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Crime of Padre Amaro

The Crime of Padre Amaro

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
Edit this entry  
18
The Heist of the Century

The Heist of the Century

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
15
Leslie Jones: Time Machine

Leslie Jones: Time Machine

2020
×
Edit this entry  
15
Margaret

Margaret

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
I Think You Should Leave with Tim Robinson

I Think You Should Leave with Tim Robinson

2019
×
Edit this entry  
09
Ilana Glazer: The Planet Is Burning

Ilana Glazer: The Planet Is Burning

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sex, Explained

Sex, Explained

2020
×
Edit this entry  
07
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★½
Edit this entry  
05
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★½
Edit this entry  
01
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Carlos Jáuregui: The Unforgettable Fag

Carlos Jáuregui: The Unforgettable Fag

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Deliverance of Elaine

The Deliverance of Elaine

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry