Sort by

tara has logged 129 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Getaway

Christmas Getaway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dil Dhadakne Do

Dil Dhadakne Do

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
17 Again

17 Again

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Table 19

Table 19

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
In the Future, They Ate from the Finest Porcelain

In the Future, They Ate from the Finest Porcelain

2015
×
Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Margarita with a Straw

Margarita with a Straw

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happy Accidents

Happy Accidents

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Lipstick Under My Burkha

Lipstick Under My Burkha

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toby Tyler

Toby Tyler

1960
×
Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry