tara has logged 81 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
03
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Edit this entry  
12
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Diabolique

Diabolique

1955
×
Edit this entry  
01
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Paycheck

Paycheck

2003
×
Edit this entry  
17
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Twister

Twister

1996
×
Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
Edit this entry  
05
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lodge

The Lodge

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bring It On: In It to Win It

Bring It On: In It to Win It

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Bring It On: Fight to the Finish

Bring It On: Fight to the Finish

2009
×
Edit this entry  
15
Yours Sincerely, Kanan Gill

Yours Sincerely, Kanan Gill

2020
×
Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ema

Ema

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dil Dhadakne Do

Dil Dhadakne Do

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
Edit this entry