Sort by
  • Glass Onion

  • The Banshees of Inisherin

    ★★

  • The Wonder

    ★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★★

  • Speak No Evil

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Memoria

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Benedetta

  • The Beta Test

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  • Run

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • The Rental

    ★★★

  • A Modern Farewell

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★

  • Possessor

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Dracula

  • The Grudge

    ★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Black Christmas

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • Dark Phoenix

  • Loqueesha

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire