• Alienoid

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Count Me In

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Zero Fucks Given

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Azor

    ★★★★

  • Burrow

  • Moments Like This Never Last

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Flashwood

  • The Unseen River

  • Ratty

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Chunky Shrapnel

    ★★★★★

  • All Hands on Deck!

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • My Spy

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Another Day at the Office

  • Klaus

    ★★★★

  • Skywatch

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Echo

    ★★★★

  • Nimic

  • Aquaslash

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Black Magic for White Boys

    ½

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½