• Dirty Work

    ★★★½

  • Battleship Potemkin

    ★★★★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★½

  • Casablanca

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Treasure Island

    ★★★½

  • A Summer's Tale

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★

  • All Hands on Deck

    ★★★½

  • Meet the Parents

    ★★

  • Rendezvous in Paris

    ★★★★

  • A Brighter Summer Day

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • Office Space

    ★★★½

  • Persepolis

    ★★★★

  • Nausicaä of the Valley of the Wind

    ★★★★½

  • Horrible Bosses

    ★★