• Maniac

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • The Meg

    ★★

  • The Darkest Minds

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • The First Purge

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Adrift

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Book Club

    ★★★½

  • Dirty Computer

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★

  • The Director and the Jedi

  • Balance Of The Force

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Leading Lady Parts

    ★★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★

  • Mary Magdalene

    ★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★½

  • The Tale

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Bright

    ★★½

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • The Place

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • 2048: Nowhere to Run

  • Revenge

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★