Sort by

juliet has logged 243 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Edit this entry  
27
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

2018
×
Edit this entry  
22
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★½
Edit this entry  
10
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Edit this entry  
09
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Edit this entry  
05
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★★
Edit this entry  
31
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Edit this entry  
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Book Club

Book Club

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
9 Kisses

9 Kisses

2014
×
Edit this entry  
20
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
20
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
12
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Edit this entry