• Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Charlotte

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Education

    ★★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Canvas

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Make Me Famous

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Dream Horse

    ★★★★

  • Cuties

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Free Time

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Straight Up

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Sibyl

    ★★★½

  • Once in Trubchevsk

    ★★★½

  • The Bears' Famous Invasion of Sicily

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • Lillian

    ★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★½

  • The Passion of Anna Magnani

  • Westfalia

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Driveways

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Second Act

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • The Chaperone

    ★★★★½

  • Olympia

    ★★★

  • Unexpected Item

  • Vita & Virginia

    ★★★½

  • The Weekend

    ★★★★

  • The Chambermaid

  • Wild Rose

    ★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★½

  • Lady J

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Freaky Friday

    ★★★