Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Madeline

Madeline

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Charlotte

Charlotte

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Olympia

Olympia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Antz

Antz

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Planet FIFA

Planet FIFA

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Norma Rae

Norma Rae

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Driveways

Driveways

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
To the World's End: Scenes and Characters on a London Bus Route

To the World's End: Scenes and Characters on a London Bus Route

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Education

Education

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
09
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Pajama Game

The Pajama Game

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Decoy Bride

The Decoy Bride

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Once

Once

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hamlet

Hamlet

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Unexpected Item

Unexpected Item

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
I Wish

I Wish

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Five Heartbeats

The Five Heartbeats

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Kármán Line

The Kármán Line

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Salt of the Earth

Salt of the Earth

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Made in Dagenham

Made in Dagenham

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry