• Breaking

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Legend of La Llorona

    ½

  • The 355

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • The Hating Game

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Pirates

    ★★★★

  • Double Walker

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • Pitbull: Exodus

    ½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Shepherd

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Needle in a Timestack

    ★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★½

  • The Phantom of the Open

    ★★★★★

  • Antlers

    ★★½

  • Injustice

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • Our American Family

    ★★★

  • Burning at Both Ends

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Falling for Figaro

    ★½

  • Getting Away with Murder(s)

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Matcha & Vanilla

    ★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • The Devil's Drivers

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Old Henry

    ★★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • Small Engine Repair

    ★★★★

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★★

  • Sundown

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Gateway

    ★★½

  • Encounter

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Becoming Led Zeppelin

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Atlantide

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★