• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Cypress Hill: Insane in the Brain

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Phoenix Rising

    ★★★★

  • X

    ★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Frederick Douglass: In Five Speeches

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

  • Encanto

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Four Hours at the Capitol

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★½

  • Luca

    ★★½

  • Pray Away

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Sasquatch

    ★★

  • North Hollywood

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • TINA

    ★★★★

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • WandaVision

    ★½

  • Burrow

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • A Recipe for Seduction

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Beneath a Sea of Lights

    ★★★★

  • Alien Xmas

    ★★★

  • 69: The Saga of Danny Hernandez

    ★★

  • OPAL

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Crock of Gold: A Few Rounds With Shane MacGowan

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½