• Tenet

    ★★

  • Bloodshot

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • Glück Gehabt

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Meatloaf Addict

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Anna

    ★★

  • Child's Play

    ½

  • Men in Black: International

    ★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Collini Case

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Mystery of Henri Pick

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • Aquaman

    ½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Hunter Killer

    ★★½

  • How About Adolf?

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Smallfoot

    ★½

  • Green Book

    ★★★½

  • The Predator

    ★½

  • The Nun

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Sauerkraut Coma

    ★★½

  • Destination Wedding

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • The Meg

    ★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Sink or Swim

    ★★½