Sort by
  • Jawan

    ★★★★

  • Dream Girl 2

    ★★

  • OMG 2

    ★★½

  • Heart of Stone

    ★★★

  • One Friday Night

    ★★

  • Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

    ★★★★

  • Barbie

    ★½

  • Neeyat

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • I Love You

    ★★½

  • Bloody Daddy

    ★★★

  • Extraction 2

    ★★½

  • The Roundup: No Way Out

    ★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • U-Turn

    ★★★

  • Chengiz

    ½

  • Louis C.K. at The Dolby

    ★★★★

  • Assassin

  • Gaslight

    ★★

  • Murder Mystery 2

    ★½

  • The Tutor

    ★★½

  • Chor Nikal Ke Bhaga

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★½

  • Gulmohar

    ★★★

  • Selfiee

  • Pathaan

    ★★★★

  • Kuttey

    ★★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★½

  • High Heat

    ★★

  • An Action Hero

    ★★★½

  • Freddy

    ★★½

  • Drishyam 2

    ★★★½

  • Yashoda

    ★★

  • Monica, O My Darling

    ★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • On the Line

    ★★★½

  • Black Adam

    ★★½

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

    ★★★½

  • Kantara

    ★★★½

  • Vikram Vedha

    ★★★½

  • Dhokha: Round D Corner

    ★★½

  • Meet Cute

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Brahmāstra Part One: Shiva

  • Darlings

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • HIT: The First Case

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Rashtra Kavach Om

    ★½

  • JugJugg Jeeyo

    ★★★½

  • Dobaaraa

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Roundup

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Memory

    ★★½

  • Attack

    ★★½

  • Blink

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Love Hostel

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Fistful of Vengeance

    ★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★

  • Gehraiyaan

    ★★★

  • The Spy Who Never Dies

    ★★½

  • Dual

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Bob Biswas

    ★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★½