• Evil Eye

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ½

  • Shaft

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Brightburn

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Captive State

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Luce

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★